قوانین و مقررات خونمون
جهت استفاده هر چه هر چه بهتر از خونمون لطفا قوانین و مقررات را مطالعه بفرمایید.


تعاریف و اصطلاحات

اقامتگاه: به تمامی واحدهای اقامتی ثبت شده در خونمون گفته می‌شود.
مهمان(مسافر): فرد یا افرادی که قصد اقامت در اقامتگاه را دارند و درخواست اقامت خود را از طریق خونمون ثبت می‌کنند.
میزبان: شخصیتی حقیقی یا حقوقی است که اقامتگاه را به‌ازای درخواست اقامت مهمان از طریق خونمون، در اختیار ایشان قرار می‌دهد.
مالک: شخص حقیقی یا حقوقی که صاحب اقامتگاه است.
نماینده مالک: شخص حقیقی یا حقوقی که به‌صورت رسمی اجازه بهره‌برداری (اجاره) از اقامتگاه را داشته باشد و یا نماینده قانونی وی باشد.
کاربر: شخصی که با فناوری ارتباطی به وب‌سایت خونمون متصل و از خدمات نرم‌افزاری آن بهره‌مند می‌شود.
قابل ذکر است: کاربر، میزبان، مالک و نماینده مالک می‌تواند یک نفر باشد.

شرکت: شرکت گروه گردشگری خونمون می‌باشد.
حساب کاربری: حسابی که کاربران برای استفاده از خدمات خونمون در آن ایجاد کرده‌اند.
موجودی حساب (اعتبار): مبلغی که مهمان در حساب کاربری خود جهت استفاده از خدمات خونمون دارند.
واچر: به معنای تاییدیه رزرو اقامتگاه است و در واقع رسیدی است که پس از رزرو اقامتگاه از طرف خونمون برای مهمان صادر می‌شود و نشان می‌دهد که مهمان هزینه اقامت خود را به‌صورت کامل پرداخت کرده است. این رسید شامل مشخصات اقامتگاه، تاریخ ورود و خروج، نام و شماره تماس مهمانان است.
بلیط: همانند واچر می باشد اما برای تجربه به عبارت دیگر تاییده رزرو انجام شده برای تجربه، بلیط است.
اقامتگاه دربستی: کلیه اقامتگاه هایی که به‌طور کامل و دربست در اختیار مهمان قرار می‌گیرد. مانند: ویلا، خانه، آپارتمان، کلبه و …

قوانین و مقررات ثبت نام و استفاده از خونمون

کاربر با ثبت نام در خونمون می‌پذیرد که قوانین و مقررات خونمون را به صورت کامل مطالعه کرده، به مفاد آن آگاه و تمامی موارد آن را پذیرفته است. در صورتی که در آینده در این قوانین و مقررات تغییراتی ایجاد شود، در همین صفحه به‌روزرسانی و منتشر می‌شود و کاربر توافق می‏‌کند که استفاده مستمر از سایت به‌معنی پذیرش هرگونه تغییر است.
هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مهمان، یک حساب کاربری به عنوان میزبان و یا هردو به صورت همزمان در خونمون داشته باشد.
مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در خونمون انجام می‌شود به عهده کاربر است.
مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده کاربر خواهد بود.
در برخی شرایط ممکن است برای استفاده از خدمات، از کاربر درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی را در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارایه خدمات به وی خودداری کند.
کاربر می‌پذیرد که خونمون ارایه دهنده خدمات اقامتی نیست و تنها یک بستر نرم‌افزاری برای ارتباط میان میزبانان و مهمانان جهت توافق به انجام یک اقامت است.
چنانچه خونمون به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر (میزبان/مهمان) ممکن است برای شرکت یا سایر کاربران مطلوب نباشد و یا موجب بروز مشکل شود، حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خونمون را دارد.

قوانین و مقررات عمومی

کلیه فرآیند های خرید در وب سایت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر موظف به رعایت قوانین و مقررات وب سایت در هنگام خرید است.
خونمون می تواند در صورت افزودن قابلیت ها و خدمات جدید و یا در جهت بهبود عملکرد، اقدام  به روز رسانی ضوابط و مقررات وب سایت نماید.
خونمون تنها یک بستر ارتباطی میان میزبان و مهمان است و به عنوان مجری تجربه یا میزبان  اقامتگاه و هتل  محسوب نمی گردد. در خونمون، میزبان تجربه و یا اقامتگاه خود را معرفی می نماید و مهمان نیز با آگاهی نسبت به فعالیت پلتفرم خونمون اقدام به رزرو هتل، اقامتگاه و تجربه و پرداخت به صورت آنلاین می نماید. خونمون در جهت بهبود ارایه خدمات خود نهایت تلاش خود را می نماید.
اطلاعات هتل‌های ارایه شده در خونمون، به‌صورت مستقیم از منابع رسمی(هتل ها، مراکز اقامتی و …) دریافت شده است و اطلاعات سایر اقامتگاه‌ها توسط مالکان آن در خونمون درج شده است. به‌علت تغییرات دوره‌ای این اطلاعات، تأیید صحت آنها برعهده همان منابع است. خونمون تلاش می‌کند تا این تغییرات را در کمترین زمان ممکن به‌روزرسانی کند.
اگر مالکیت هتل‌ها و سایر اقامتگاه‌ها با خونمون بود، مطمئنا تمامی خدمات اعلام شده از طرف مراکز اقامتی و هتل را از لحاظ کیفیت و صحت تضمین می‌کرد، اما خونمون صرفا به عنوان یک بستر الکترونیک نسبت به اعلام خدمات اقدام می نماید و می کوشد کلیه اطلاعاتی را که توسط میزبان و یا هتل اعلام می گردد، اعتبار سنجی و یا راستی آزمایی نماید. اطلاعات هتل، اقامتگاه در وب سایت خونمون شامل وضعیت ظرفیت اتاق هتل یا اقامتگاه ، نقشه هتل ، قیمتهای به روز شده ، تصاویر هتل ها، عوارض و مالیات، حق سرویس، وعده های قضایی، امکانات هتل و ترانسفر فرودگاهی و… است حال ممکن است هتل ها و سایر اقامتگاه‌ها در مواردی در ارایه خدمات اعلامی کوتاهی کنند و یا کلیه یا برخی از اطلاعات مندرج در صفحه هتل، اقامتگاه یا تجربه خونمون مطابق با اطلاعاتی که در زمان معرفی آن محصولات اعلام شده، نباشد. در این صورت مسئولیت ناشی از هرگونه نقض یا مغایرت  با مالک ختل، اقامتگاه یا تجربه است در این‌صورت ما از شما می‌خواهیم تا این قبیل مشکلات را با خونمون درمیان بگذارید تا ضمن پیگیری، بازخورد آن را در اختیار سایر مسافرین قرار داده و در صورت لزوم، سرویس مذکور را از محصولات خونمون حذف  گردد.
در روزهای پر مسافرِ سال، هتل ها و سایر اقامتگاه‌ها قوانین خاصی را اجرا می‎کنند تا بتوانند مدیریت بهتری در پذیرش و ارایه خدمات داشته باشند. از جمله و نه محدود به این قوانین می‌توان به عدم پذیرش کنسلی و در برخی هتل ها عدم ارایه سرویس‌های اتاق به‌صورت تخت اضافه اشاره کرد، خونمون در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.
احراز هویت مهمان و شرایط محرمیت، از سوی اقامتگاه یا هتل و بر اساس ارزش ها و شئونات اسلامی است؛ اقامتگاه‌ها یا هتل ها این اختیار را خواهند داشت در صورت عدم احراز شرایط محرمیت از ورود مسافرین به اقامتگاه ممانعت کرده و مطابق قوانین کنسلی عمل می‌کنند.
هنگامی که شما رزرو خود را کنسل می‌کنید، این ریسک برای اقامتگاه وجود دارد تا نتواند در زمان باقی مانده، واحد اقامتی خود را به فروش رساند. بنابراین منطقی است تا مبلغی را به‌عنوان جریمه‌ی استرداد از مهمان دریافت کند. سیاست صاحبان اقامتگاه‌ها در میزان این جریمه متفاوت است، از این‌رو قوانین کنسلی هر اقامتگاه، در صفحه آن اقامتگاه درج شده است و ممکن است با اقامتگاه دیگر متفاوت باشد. حتی ممکن است این قوانین در تمام سال یکسان نباشد. اطمینان داشته باشید ما تلاش می‌کنیم در صورت انصراف از رزرو، کمترین هزینه را بپردازید؛ برای همین از شما می‌خواهیم به محض انصراف خونمون را از تصمیم خود مطلع کنند تا جریمه کمینه شود. وجه مسترد شده به شماره حسابی که با آن از خونمون خرید کرده آید، واریز خواهد شد.
برای پذیرش بانوان که به‌صورت تنها قصد اقامت دارند قانوناً مشکلی وجود ندارد و با نامه رسمی شرکت‎ها و سازمان‌ها مبنی بر مأموریت و یا شرکت در همایش‌ها، اقامت به‌راحتی میسر می‌شود. اگر می‌خواهید مطمئن سفر کنید و خیالتان راحت باشد با ما تماس بگیرید.
مهمان می‌پذیرد رزرو هر اقامتگاه یا هتل به معنای تأیید مقررات آن اقامتگاه یا هتل از سوی ایشان است و می بایست به ضوابط آن پایبند باشد.
زمان ورود و خروج هر اقامتگاه در صفحه آن ذکر شده است. میزبان و مهمان متعهد به رعایت این زمانبندی هستند.
مهمان می‌پذیرد چنانچه به واسطه اقامت ایشان، خسارتی به محل اقامت و وسایل آن وارد شود، مسئولیت تأمین هزینه‌های مربوط به آن بر عهده ایشان خواهد بود.
رزرو خریداری شده، متعلق به مهمانی است که مشخصاتش هنگام ثبت سفارش وارد شده است، لذا غیر قابل انتقال به غیر است.
در صورتی که در مدت زمان اقامت مهمان در یک اقامتگاه، عملی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران انجام شود و مسئولیت آن با شخصی است که مرتکب جرم شده است و خونمون هیچگونه مسئولیتی در خصوص تخلفات یا جرایم صورت نگرفته است.
در صورت درخواست لغو رزرو اقامتگاه یا هتل، مبلغ رزرو پس از اعمال قوانین کنسلی اقامتگاه یا هتل ، به شماره شبا، حساب یا کارت بانکی درج شده توسط کاربر در حساب کاربری ایشان واریز می‌شود. تمام تلاش خونموت بر آن است تا عودت مبلغ در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد، اما بنا به شرایط ممکن است این فرآیند تا ۴۸ ساعت کاری به‌طول انجامد.

طراحی سایت و سئو : مرکز طراحی وب زئوس
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید